Venedik Konaklama Rehberi

RÜYA ŞEHİR VENEDİK

Venedik İtalya’nın en güzel şehirlerinden bir tanesi olarak geçmişten günümüze ününü korumuş bir yer. Birçok kişi romantizmi ve aşkı simgelediği için de burada düğün yapıyor. Avrupa’nın en güzel şehirlerinden bir tanesi olmasının yanı sıra en iyi okulları, en kaliteli sanatsal faaliyetleri de içerisinde barındırıyor. Yılın her dönemi turist akınına uğrayan bu şehir genellikle ilkbaharda daha da şenlikli oluyor çünkü Venedik festivalleri başlıyor bu dönemde ve daha da eğlenceli bir yer haline geliyor.

Venedik için her daim THY uçakları havalanıyor. Ayrıca uçuş uzaklığı 2.30 saat. THY nin yanı sıra Alitalia firması da Venedik için uçuş yapan firmalardan. Venedik e geldiğinizde kalmak için en ucuz otellerden en lüks otellere kadar her bilgiye sahip olmanız gerekiyor ki geldiğinizde sıkıntı yaşamadan rezervasyonlu şekilde yerinize ulaşabilesiniz. Hotel Ariel Silva gibi ekonomik otellerin yanında Bauer Hotel gibi lüks oteller de mevcut. Genellikle de merkezdeki oteller diğerlerine göre daha pahalı oluyor isterseniz merkeze çok da uzak olmayan sahil otellerinde kalarak hem ekonomiden tasarruf edebilirsiniz hem de şehre varmanız çok uzun sürmez.

VENEDİK FOTOĞRAFLARI:

Venedik ‘te yemek yemek demek İtalyan mutfağının harikalarıyla tanışmak demek oluyor. Bunu da Taverna del Campiello Remer gibi restoranlarda yaşayabilirsiniz. Et yemeniz de biraz sıkıntı olsa da İtalyan mutfağının muhteşem tatları sizleri bekliyor olacak. Pizzalar, makarnalar ve diğer çeşitlerin yanında sahil kentine özel balık çeşitleri ve muhteşem sosları hem gözünüze hem de midenize hitap edecek.

Gezilmesi gereken olmazsa olmazlardan biri San Marco Meydanı gezilebilecek aynı zamanda ikamet edilecek bir yer. Saat kulesi, Rialto köprüsü ve Mocenigo Sarayı da gezilmesi gereken önemli yerlerden. Eğer bol vaktiniz var ise müzeleri de gezmeyi ihmal etmeyin. Ve Venedik’ e gidip de kayıkla gezmeden gelmek olmaz. Venedik turunu kayıkla yapabilir Büyük Kanaldan geçerek eski binaları ve eserleri görme fırsatı bulursunuz. Gezeceğiniz yerler de değişik renklerde tezgahlarla karşılaşabilir Venedik hatırası olarak hediyeler alabilirsiniz. Alışveriş için mutlaka Mercerie yi görmelisiniz. Venedik’te en önemli hediyelik karnavallarında kullandıkları maskelerdir. Karnavallarda değişik renklerde ve modellerde maskelerle karşılaşabilirsiniz. Gece hayatı ise en eğlenceli olan şehirlerden biridir San Marco meydanında birçok gece kulübüne gidebilirsiniz.

Önemli kısımlardan biri de şehir içi ulaşımının sadece teknelerle sağlanıyor olması. Her yere teknelerle gitmek zorundasınız ayrıca halkın geçim kaynağı bu olduğu için oldukça pahalı bir ulaşım bedelini ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Reviews

 • Daha Önce Gittim6
 • Henüz Gitmedim7
 • Gitmeyi Düşünüyorum8
 • Bütçem Yok7
 • İlgilenmiyorum1
 • 5.8

  Score

  Görüşlerinizi Bırakınız..One thought on “Venedik Konaklama Rehberi

 1. RebeL angeL

  Venedik Konaklama Rehberi Tavsiye Karabük dan mesaj gönderen RebeL angeL. Merhabalar siteniz kalite olarak çok hoşuma gitti, tebrikler 31-01-2017 23:22:41 harika ötesi.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir