Taksim gezilecek yerler, Oteller

İstanbul‘a gelip de Taksim’de gezilecek yerleri görmeden gitmek olmaz sanırım. En eski medeniyetlerden itibaren Dünya’ya başkentlik yapmış bir şehir olan İstanbul’un en önemli eğlence ve kültür merkezidir Taksim.

Eski Avrupa mimarisinden kalma evleri ve konakları, tarihi tramvayı, 24 saat boş kalmayan İstiklal Caddesi, her türden müzikleri dinleyebileceğiniz eğlence mekanları ve her ülkeden rast gelebileceğiniz insanlarla dolu olan sokakları Taksim’in gözde bir semt olma nedenlerinin başında gelir.

Taksimi ziyaret ettiğinizde mutlaka görmeniz yapmanız gereken şeyleri sıralayacak olursak; Sokakları tıklım tıklım olan Nevizade’de bir tur atmak, tarihi çiçek pasajında fasıl eşliğinde bir yemek, Aya Tripa ve St. Antony Padua Klisesini gezmek, Markiz pasajı ve Suriye pasajlarında alışveriş yapmak, tarihi Avrupa-Bizans mimarisi olan eski taksim otellerini gezmek ve İstiklal Caddesinin sonunda bulunan Galata Kulesinden İstanbul manzarasını seyretmek.

Eğer Taksim Beyoğlu‘na turistik amaçlı olarak geldiyseniz bir gün sizin için yetmeyecektir. Size uygun Taksim Otelleri içerisinde konaklamak isteyebilirsiniz. İstanbul Taksim otelleri genel konumları itibari ile eğlence ve kültür mekanlarına yürüme mesafesindedir.

Birçok lüks 5 yıldızlı taksim oteli bulabileceğiniz gibi, düşük fiyatlı, uygun taksim otelleri’de bulabilirsiniz.
One thought on “Taksim gezilecek yerler, Oteller

  1. Ayla Özel

    Amasya dan mesaj gönderen Ayla Özel. Selam web siteniz inanılmaz hoşuma gitti, saolun 09-01-2017 20:13:55

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir