İstanbul Yeme İçme

Bir kültür başkenti olan ve dünyanın en büyük metropollerinden birisi sayılan İstanbul’ da yeme içme konusunda daha çok boğazın adaların doğanın balığın ve enfes yemeklerin keyfini sürebilirsiniz. Öncelikle dilerseniz aynalı meyhanelerinde Türk müzikleri eşliğinde enfes aparatlara ve lezzetlere ulaşabilirsiniz.

Maltepe cafelerinde adalara karşı enfes bir kahvaltı ile güne başlayabilir Haliç’ te canlı müzik eşliğinde ruhunuzu dinleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Ortaköy’ de yer alan restoranlarda onlarca farklı deniz ürünleri ile deniz lokantası kültünün size vereceği huzurlu ve güvenli bir sofrada hayatın tadına varabilirsiniz. Küçük köy’ de meşhur serpme kahvaltı sofraları, Göksu nehri kenarında ki restoranlarda romantizmi yaşayabileceğiniz aşk dolu yemekler ve Şişli’ de masaj eşliğinde bir yemek programı sürebilirsiniz. Bunun yanı sıra seyir teras cafelerde boğaz manzarası eşliğinde çay ve nargile eşliğinde sohbet ortamlarında bulunabilirsiniz. İstanbul’da tekne içerisinde sabah kahvaltıları, Eminönü’ nde ekmek arası balık

istanbul eminönü balık ekmek

 

ve Başak şehir’ de serpme kahvaltılar son derece meşhur ve keyiflidir. Fenerbahçe’ de kayseri mutfağı ve kayseri mantısı, Çamlıca’ da çay ve yoğurt keyfi İstanbul’ da mutlak yapmanız gereken yeme içme faaliyetleridir.

Büyükada’ da kahvaltılar eliğinde doğayı ve denizi seyredebilirsiniz. Bu açıdan İstanbul tam bir cennet olup tüm kültürlerin sofralarını içerisinde barındırma özelliğine sahiptir. 20 milyonu aşkın nüfusu ile zengin ve çeşitli bir yemek kültürü ve sofrası vardır.
One thought on “İstanbul Yeme İçme

  1. Gizem Fazlıbey

    Van dan mesaj gönderen Gizem Fazlıbey. Sanırım istanbul, orada ne yenir yada nesi meşhur sorusunun tam karşılığının bulunamadığı kadar seçim zorluğu yaşatan yeme içme kültürüne sahip zengin şehirlerin başında geliyor.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir