Cote De Azur Sahillerini Neden Tercih Etmelisiniz?

Cote De Azur, Güney Fransa’nın en güzel sahillerini içinde barındıran bir cennet. Cote De Azur masmavi denizin yanında güzel bir tatil için pek çok seçeneğe sahip.

Cote de Azur Fransa

Cote-De-Azur-Sahilleri

İlk etapta Cannes Şehri var. Cannes her yıl düzenlenen film festivali ile ünlü. Eğer Cannes’te olursanız pek çok ünlüyü görebilirsiniz. Cote De Azur yılın 300 günü güneş almasıyla ünlü bir bölge. Akdeniz ikliminin havasını burada her saniye hissetmek mümkün. Yaz aylarında gündüz 30 derece olan sıcaklık geceleri ise 25 derece civarında.

cannes

Cote De Azur’un en lüks noktalarından biri kumarhaneleri ile ünlü olan Monte Carlo. Eğer burada kumar oynamak istiyorsanız, giriş ücretini ödeyip, pasaportunuzu göstermeniz geriyor. Ayrıca kılık kıyafetinizin de kurallara uygun olması lazım. Bölge aynı zamanda en güzel sahillere sahip. Nice kentinde Fransız tarihi binalarının en güzel örnekleri var. Ayrıca bu bölgede buluna kilise ve katedraller görülmeye değer.

Monte Carlo Monaco

Formula1 yarışlarına düşkünseniz, Monaco Ayağı Formula1’in en prestijli ayaklarından birini oluşturuyor. Pek çok Formula yarışçısı bu parkurda yarışmak istiyor. Parkur şehrin içinden geçiyor ve bütün şehri dolaşıyor.3,3 kilometre olan parkurda sürücüler yarışı tamamlamak için 78 tur atmak zorunda.

Formula 1 Monaco Etabı

Cote De Azur’un çok hareketli, bir gece yaşamı var. Sabaha kadar dans edebileceğiniz farklı konseptlerde on binlerce gece kulübü bulunuyor. Cote De Azur lüks mağazalardan arka sokaklarda satılan hediyelik eşyalara kadar çok çeşitli alışveriş imkânı sunuyor. Güney Fransa’ya gitmişken Fransız Mutfağını denemeden dönmek olmaz. Bölgeye özel olarak avlanan, midye, karides, ıstakoz gibi kabuklu deniz ürünlerini yanında, ringa, levrek ve dil balığı gibi balıkların tadına bakabilir, dünyaca ünlü Borduex şaraplarından içebilirsiniz.Şarabınızın yanında meze olarak yüzlerce çeşidi bulunan Fransız peynirlerinden yiyebilirsiniz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir