Barselona Gezisi İspanya

Barcelona Hakkında

Avrupa’yı turlayıp akılda en fazla kalıcı şehir neresi diye sorsalar bir çok kişi Barcelona der. Bunun çok fazla sebebi var. Şehrin içerisindeki harikaların yanı sıra hayat dolu bir şehir olduğunu her attığınız adımda anlayabilirsiniz. Barcelona’ya ayak bastığınızda yine en çok karşılaştığınız şey katedraller olacak. Barcelona’da görmeniz gereken yer oldukça fazla. Bunların en başında Sagrada Família gelmektedir. 1882 yılında yapımına başlanan kilise günümüze kadar yapımı tamamlanamamış olup hala çalışmalara devam edilmektedir.

sagrada familia kilisesi barselona

Antonio Gaudi tarafından inşaa edilen bu mimari yapının yanı sıra şehirde bir çok yerde yine Antonio Gaudi’nin ismi yer alıyor. Örneğin diğer görmeniz gereken yerlerden biri olan Casa Mila, Sagrada Familia ile arasındaki mesafe sadece 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde. Barselona’da görülecek yer saymakla bitmeyecek kadar çok. Park Guel yine onlardan biri. Burada kendinizi bir çizgi filmin içerisinde gibi hissedebilirsiniz. Ve oradan çıkmak istemeyeceksiniz.

Barcelona şehrinin en eğlenceli caddesi ise “La Rambla” caddesi. Bu ünlü cadde geceleri ve gündüzleri yani 24 saat sokak sanatçıları ile dolu. Dans edeninden, sokak sanatı yapanına kadar her türden kişi var. Burada akşama kadar dursanız canınız sıkılmayacaktır.

barselona sahilleri

Barselona aynı zamanda alışveriş için oldukça uygun şehirler arasında. Hem fiyat olarak hem de seçenek olarak. Türkiye’de pahalı markaları orada çok ucuza alabiliyorsunuz. Bunların başında Zara geliyor. Örnek vermek gerekirse Burada beğendiğiniz 100 liralık ayakkabı orada 10-15 Euro. Barcelona’da geceler oldukça uzun. Sabaha kadar açık mekan çok fazla. Kalabalık bir kent olması nedeniyle değerli eşyalarınıza dikkat etmeniz gerekiyor.

barselona futbol takımı logosu

Tabi Barcelona’ya gelip efsane stadyum Nou Camp stadyumuna girmeden gitmek büyük hata olur. Müzede bütün alanda kupaları bulunan Barcelona’nın o muhteşem kupalarını ve futbolculara ait özel eşyaları görmeniz mümkün. Giriş ise 23 Euro. Eğer Avrupa’ya gidecekseniz veya İspanya’ya, mutlaka Barcelona’ya uğrayınız.

nou camp stadyumu barselona
One thought on “Barselona Gezisi İspanya

  1. Didem Derinci

    UçakBilgileri Barselona Gezisi İspanya merhaba arkadaşlar paylaşımın inanılmaz dikkatimi çekti, face de paylaştım

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir