Atatürk Havalimanı uçuş programı arap saçına döndü

İSTANBUL ve çevresinde geçtiğimiz Cuma günü başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle, Atatürk Havalimanı’nda uçaklar gecikmeli olarak kalkarken, inişlerinde ise görüş mesafesinin düşmesi yüzünden sıkıntı yaşanıyor. Uçakların zaman zaman başka meydanlara yönlendirildikleri bildirildi.
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yetkilileri Atatürk Havaliman’nda pistleri karla mücadele araçlarıyla devamlı olarak açık tuttuklarını ancak kar yağışının tipiye dönüşmesi nedeniyle inişlerde sıkıntı yaşandığını belirttiler. Yetkililer glikoz ve alkol karışımı sıvı ile buzlanmayı önlemek amacıyla uçakların kalkıştan önce yıkandığını (D-icing) daha sonra da uçuşlarına izin verildiğini belirterek, inişlerde pistteki mesafenin yoğun tipi nedeniyle limitlerin altına indiği için yakın meydanlara yönlendirme yapıldığını söylediler.
THY’DE DÖRT GÜNDE 989 İPTAL
Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliği son dört günde kar yağışı yüzünden iptal ettiği sefer sayısını 989 olarak bildirdi. THY olumsuz hava koşulları nedeniyle uçuramadığı 15 bin yolcuyu da otellere yerleştirdiğini ve havalimanlarında da 40 bin yolcuya kumanya dağıttıklarını açıkladı.
Uçuşların normale dönmesi nedeniyle bilet ve bagaj işlemlerinin yapıldığı bölümlerde kalabalıklar oluştu. Pasaport sonrasında bekleyen transit yolcular ise kafeteryalardan vakit geçirirken çoğu yolcu da koltuklarda uyumayı tercih etti.

 

Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/son-dakika-haberi/ataturk-havalimaninda-ucaklarin-kalkislar-gecikmeli-inisler-sikintili-1611957/
6 thoughts on “Atatürk Havalimanı uçuş programı arap saçına döndü

 1. SunShuttles

  İstanbul aktarmalı uçan tüm uçaklar sekteye uğradı.kış çetin geçiyor.Allah herkesin yardımcısı olsun.

  Reply
 2. Nazan T

  Nazan T dediki; “Atatürk Havalimanı uçuş programı arap saçına döndü” admin, faydalı bilgi teşekkürler.

  Reply
 3. Veli Faz

  Yalova dan mesaj gönderen Veli Faz, Atatürk Havalimanı uçuş programı arap saçına döndü yazısı okunması tavsiye dedi. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi iyi, yazılar çok kıymetli 10-01-2017 06:11:31 harika ötesi.

  Reply
 4. Adnan Mansız

  Ordu dan mesaj gönderen Adnan Mansız. Selam herkese , 4 günde yaklaşık 1000 seferin iptal olması çok fena.

  Reply
 5. SkyWollker

  Bu seneki zorlu kış şartları, Atatürk Havalimanı uçuş programı arap saçına döndürdüğü kesin, seyahat edenlere kolaylıklar dilerim.

  Reply
 6. tasocu

  Salı günü okuduğum, Atatürk Havalimanı uçuş programı arap saçına döndü haberini ilk bu siteden okudum.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir