Aşıklar Şehri Venedik

İtalya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Venedik deniz kenarında kurulu bir şehir olduğu için geceleri deniz üzerinde yüzen ışıklar gibi görünür. Birçok adacıktan oluşur. Bu yüzden şehirde ulaşımda tekne kullanımı en önemli ulaşım aracı ayrıca en önemli geçim kaynağı haline gelmiştir. Türkiye’den Venedik e THY ve Alitalia nin birçok uçak seferi mevcut ayrıca varış süreleri de 2. 30 saat tabi aktarmalı gitme ihtimaliniz olursa daha da uzuyor bu süre. Venedik e geldiğinizde şehir merkezine taksi ya da otobüsle 30 dk da varabilirsiniz ama şehir içinde genellikle tekne kullanıyor bu yüzden tekne şehir içi aracı olarak biraz pahalı oluyor tek geçim kaynakları olduğu için.

Venedik e geldiğinizde kalabilecek hem ucuz hem de pahalı oteller bulmanız mümkün gelmeden bunun araştırmasını yapmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Çünkü bazı oteller sizi havaalanından bile alabiliyor bu yüzden çok rahat edersiniz. Şehir merkezindeki oteller genellikle pahalı oluyorlar. Ostelllo di Miro gibi hosteller, Hotel alla Salute gibi ucuz oteller, Palazzo La Scala gibi lüks ve pahalı otellerde mevcut. Dilediğinizi internetten bularak rezervasyonunuz yapabilirsiniz ya da burada görmeden karar vermek istemiyorsanız burada karar verebilirsiniz ama mutlaka Venedik e gelmeden alacak bir ayarlamalısınız.

Venedik de geçebileceğiniz ya da mutlaka gezmeniz gereken yerlerden biri San Marco Meydanı bu meydan üzerinde kalacak yer bulmanız da mümkün ayrıca renkli değişik tezgâhlarda satılan hediyelik eşyaları da alabilirsiniz. Burada en çok satılan hediyelik eşya maskelerdir çünkü yılın ilkbahar mevsimine denk gelen Venedik karnavalında maskeler hem sosyal farklılıkları gizlemek adına hem de tanınmamak adına oldukça çok kullanılan bir şey. Rialto köprüsü de kayıkla şehir turu attığınızda görebileceğiniz güzel ve tarihi bir yer ve mutlaka görmeniz gereken Mocenigo Sarayı sizi büyüleyecektir.

Venedik’te yemek yemek Türkler için o kadar da kolay bir şey değil çünkü et yemeklerini genellikle bulamıyorsunuz. Onun yerine makarna, pizza ve çeşitli soslarıyla yapılmış balık çeşitleri hem damağınıza hem gözünüze hitap ediyor. Sahil kenti olduğu için çok çeşitli balıklar bulunabiliyor. Bunları da süslemeler ve soslarla muhteşem tatlara dönüştürüyorlar.

Venedik, gece hayatı en güzel ve renkli olan şehirlerden biri. Güzel ışık gösterileri ve çeşitli mekânlarıyla gece hayatını vazgeçilmez bir şölen haline getiriyor Venedikliler. Venedik’te dikkat etmeniz gereken en önemli şey kullanacağınız ulaşım aracı çünkü tamamen tekneler kullanılıyor bu yüzden saatlere dikkat etmelisiniz.
One thought on “Aşıklar Şehri Venedik

  1. hergüntatil

    Aşıklar Şehri Venedik, güzel olsa gerek.Çünkü, herkesin dilinde.Gitmek kısmet olmadı.Romantik bir şehir olmasının yanı sıra, aslında bir kara parçası olmayıp, sadece denize çakılan kazıkların üzerine kurulması, Venedik ülkesini ilginç kılıyor.Hakkında çok şey bilip gidememek sevimsiz.hayırlısı

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir